Noticias

1ª REGATA GALLEGA DE ALEVINES Y BENJAMINES

Este sábado 28 de abril se celebró la 1ª Regata de Alevines y Benjamines perteneciente a la Copa Gallega de estas categorías.

El evento se realizó en Allariz a partir de las once de la mañana y asistieron  26 clubs de toda Galicia con un total de 256 niños entre todas las categorías: Alevín A (niños y niñas), Alevín B (niños y niñas) y Benjamines (niños y niñas).

El Club Náutico Rodeira participó con 16 niños/as y obtuvo a 4ª posición de clubs detrás del Club Las Torres de Catoira, el Ría de Aldán y el Breogán de O Grove, respectivamente.

Los resultados más destacados del club fueron los siguientes:

Categoría Alevín B Hombre:

  • 2ª posición para Agustín Iglesias.
  • 3ª posición para  Marcos Pérez

Por supuesto, también fue muy importante para la clasificación del equipo la participación de:

Alejandro Fernández Paredes, Brais Iglesias Bamio, Nestor Sotelo García, Laura Rodríguez Fernández, Hugo Pais Lemos, Arturo García Nogueira, Xavier Martínez Álvarez, Catalina Eirea Orro, Manuel Iglesias Vidal, Javier Pérez Barcia, Mario Pastoriza Queimaño, Juan Sebastián Hernández Boza e Diego Bernárdez Rodríguez.

LIGA GALLEGA DE PROMOCIÓN

Piragüismo:

O pasado sábado celebrouse en augas do río Lérez, en Pontevedra, a 2ª Regata da Liga Galega de Promoción, onde o Club Náutico Rodeira asistiu co seu equipo infantil formado por 12 deportistas. A pesar das baixas que minguaron a posición do equipo na clasificación de clubs, os resultados individuais foron bos. Resaltar os mellores postos:

David Barreiro, 1ª posición en C-1 Infantil B

Pablo Graña, 3ª posición en C-1 Infantil B

Felipe Algieri, 5ª posición en C-1 Infantil B

Santiago Parcero, 6ª posición en C-1 Infantil B

 

Kaiak Polo:

O domingo 8 de Abril disputouse nas instalacións deportivas de Verducido-Pontevedra, o 2º Torneo da Liga Galega de Kaiak Polo en categoría absoluta e sub 16. O Náutico Rodeira asistiu con tres equipos, dous absolutos e un sub 16.

De novo o dominio absoluto foi para os mozos do Náutico, cunha primeira posición do equipo A e unha 5ª do Equipo B. Destacar que o primeiro equipo terminou o torneo gañando todos os partidos incluído o da final contra o club portugués Arcos de Valdevez.

Doutra banda os Sub 16 confirmaron tamén a súa boa traxectoria gañando todos os partidos e converténdose no equipo vencedor do torneo.

COLABORADORES

             

 

      

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer